Lapset ja nuoret

Kevät 2019 (7.1.-12.5.2019)

 

Pidätämme oikeudet muutoksiin

Aikuinen-lapsi liikunnat löydät Perheet -osiosta!

Maanantai

Paikka

Aika 

Ohjaajat

Voimistelukoulu Tähtikeijut 3-4v. tytöt

Peltolammin koulu

16.55-17.40

Roosa Manninen ja apuohjaajana Taika Rangell

Temppukoulu
4-6 v tytöt ja pojat

Härmälän koulu

17.00-17.45

Ella Lähteenmäki ja Anni Nurmi

Freegym
8-11 v tytöt ja pojat

Härmälän koulu

17.50-18.35

Ella Lähteenmäki ja Anni Nurmi

Voimistelukoulu
Kimallekeijut 6-7v. tytöt

Peltolammin koulu

17.45-18.30

Roosa Manninen ja apuohjaajana Taika Rangell

    

Tiistai

Paikka

Aika

Ohjaajat

Voimistelukoulu
Timanttikeijut 6-7 v tytöt

Talvitien päiväkoti ja koulu

17.10-17.55

Iida Koskinen, Anni Nurmi ja apuohjaajana Venla Suihkonen

Voimistelukoulu
 Hopeakeijut 5-6 v tytöt

Ratina, sali 3

17.15-18.00

Senni Pelli, Oona Meronen ja Taru Kallio

Voimistelukoulu
Kuukeijut 7-8 v

Talvitien päiväkoti ja koulu

18.00-18.45

Iida Koskinen, Anni Nurmi ja apuohjaajana Venla Suihkonen

Voimistelukoulu
Kultakeijut 8-11 v tytöt

Ratina, sali 3

18.00-19.00

Maiju Kivi ja Senni Pelli

Voimistelukoulu Pakkaskeijut 4-5v. tytöt

Härmälän koulu

17.15-18.00

Eveliina Lautala, Hanna-Kaisa Hurme, Salla Seimelä ja Emilia Koli

    

Keskiviikko

Paikka

Aika

Ohjaajat

Voimistelukoulu
Kukkaiskeijut 7-8 v tytöt

Hatanpään koulu

17.00-17.45

Eeva Savolainen ja apuohjaajana Helena Vainio-Mattila

Treeniryhmä 
Selea
10-14 v tytöt

Hatanpään koulu

17.00-18.00

Iida Koskinen ja apuohjaajana Helmi Heikkilä

Temppukoulu 
3-4 v tytöt ja pojat

Talvitien päiväkoti ja koulu

17.10-17.55

Oona Meronen ja Ella Lähteenmäki

Temppukoulu
5-6 v tytöt ja pojat

Talvitien päiväkoti ja koulu

18.00-18.45

Oona Meronen ja Ella Lähteenmäki

    

Torstai

Paikka

Aika

Ohjaajat

Freegym 7-9 v. tytöt ja pojat

Härmälän koulu

17.00-17.45

Eeva Savolainen ja Oona Meronen

Voimistelukoulu
Taikakeijut 8-9 v  tytöt

Härmälän koulu

17.50-18.35

Eeva Savolainen ja apuohjaajana Sanni Aho

    

Perjantai

Paikka

Aika

Ohjaajat

Voimistelukoulu Aurinkokeijut 5-6 v

Talvitien päiväkoti ja koulu

17.00-17.45

Jenni Ojala ja Magda Brand

Temppukoulu
3-5 v tytöt ja pojat

Talvitien päiväkoti ja koulu

17.50-18.35

Jenni Ojala ja Magda Brand

Lauantai

Paikka

Aika

Ohjaajat

Avoin
Perhetemppu
 

Ei ennakkoilmoittautumista

Peltolammin koulu

15-17

 

 

 

Aikuinen-lapsi -liikuntaryhmät näet Perheet-osiossa.

Lentopallokoulut tytöille ja pojille, lisätiedot Lentopallo-osiossa.

 

Huomioithan nämä:

  • Lasten ryhmiin ilmoittaudutaan syntymävuoden mukaan. Esim. jos lapsesi täyttää vuonna 2019 viisi vuotta, tulee hänet ilmoittaa 5-6v. ryhmään.
  • Ryhmään tulee ilmoittautua vähintään 9, jotta ryhmä toteutetaan.
  • Muutokset ovat mahdollisia salivuoroperuusten vuoksi. 
  • Lasten tunteja ei pidetä koulujen talvilomaviikolla. Hatanpään koulun keskiviikon tunneille saattaa tulla joitakin peruutuksia ja siirtoja koulun omien tilaisuuksien vuoksi.

Lasten harrasteliikunnan tiedustelut: harrasteliikunta[at]rantaperkionisku.com / 0400 594 882

Joukkuevoimistelu Rantaperkiön Iskussa:
Seurassamme on kilpailuihin tähtäävää joukkuevoimistelua 5-30-vuotiaille tytöille. Joukkueisiin otetaan uusia voimistelijoita! Lisätietoja: joukkuevoimistelu@rantaperkionisku.com / 045 207 5377 ​ 

Sähköpostiosoitteen ilmoittaminen ilmoittautumisen yhteydessä helpottaa ryhmän tiedottamista.

Huomioithan, että hinnat eivät sisällä tapaturmavakuutusta. Huolehdithan, että oma vakuutus kattaa urheiluseuran harjoitukset.

Huomioithan, että joka kaudella ryhmiin tulee ilmoittautua uudelleen eli paikka ei automaattisesti jatku, vaan vaatii ilmoittautumisen jäsenjärjestelmän kautta!