Harjoitusjärjestys

Harjoitusjärjestys

 

Harjoitukset etenevät blokeittain suoritusjärjestyksessä ja kaikilla (JV, KA, TANSSI) on 2,5 minuuttia harjoitusaikaa. Rytmiset voimistelijat harjoittelevat seuroittain matolla harjoitusten lopussa ja harjoitusaikaa on 10 minuuttia / seura.

Harjoitusaika alkaa aina heti edellisen suorituksen perään, joten olettehan ripeitä vaihdoissa. Musiikit tulee toimittaa hyvissä ajoin ennen omaa harjoitusvuoroa musiikkipisteelle.

 

BLOKKI 1

 

klo

joukkue / ryhmä

seura

laji

9.00-9.02:30

Päivänsäteet T

Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

JV

9.02:30-9.05

Jadeliinat

Hämeenlinnan Voimisteluseura

JV

9.05-9.07:30

Limet-10

Nokian Voimisteluseura

JV

9.07:30-9.10

Rosso

Lempäälän Pandat

JV

9.10-9.12:30

Neilikat Pinkit

Haka Gym

JV

9.12:30-9.15

Tiuku

Tampereen Voimistelijat

JV

9.15-9.17:30

Eino Tanskanen PERUNUT

Valkeakosken Koskenpojat

KA

9.17:30-9.20

Rosetat

Toijalan Voimistelu ja Liikunta

JV

9.20-9.22:30

Sydänkeijut 10

Rantaperkiön Isku

JV

9.22:30-9.25

Tanssiryhmä Brixiet

Kankaanpään Voimistelijat

TANSSI

9.25-9.27:30

Ilda

Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

JV

9.27:30-9.30

Team Lime

Nokian Voimisteluseura

JV

9.30-9.32:30

Celeste

Lempäälän Pandat

JV

9.32:30-9.35

Lilia

Tampereen Yritys

JV

9.35-9.37:30

Päivänsäteeet S

Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

JV

9.37:30-9.40

Taika

Forssan Naisvoimistelijat

JV

9.40-9.42:30

Elea

Tampereen Voimistelijat

JV

9.42:30-9.45

Sydänkeijut 09

Rantaperkiön Isku

JV

9.45-9.47:30

Elli Kemppainen ja Linda Luode

Nokian Voimisteluseura

KA

9.47:30-9.50

Kuunsäteet

Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

JV

9.50-9.52:30

Prillat

Toijalan Voimistelu ja Liikunta

JV

9.52:30-9.55

Sydänkeijut

Rantaperkiön Isku

JV

9.55-9.57:30

Limet-09

Nokian Voimisteluseura

JV

9.57:30-10.00

Nera

Lempäälän Pandat

JV

10.00-10.02:30

Neilikat Lilat

Haka Gym

JV

10.02:30-10.05

Meritähdet: Aino, Fiia, Inna

Valkeakosken Koskenpojat

KA

10.05-10.15

Rytmiset

Rantaperkiön Isku

RV

 

BLOKKI 2

 

klo

joukkue / ryhmä

seura

laji

12.15-12.17:30

Ferrum

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

12.17:30-12.20

Korennot X

Vammalan Naisvoimistelijat

JV

12.20-12.22:30

Zubut

Tikkakosken Voimistelu- ja Liikuntaseura

JV

12.22:30-12.25

Saaga Usva

Huittisten Voimistelu ja Liikunta

JV

12.25-12.27:30

Briia

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

12.27:30-12.30

Kaste

Ylöjärven Isku

JV

12.30-12.32:30

Team Iliana

TVS Illusion

JV

12.32:30-12.35

Foresta

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

12.35-12.37:30

Seiren

Tikkakosken Voimistelu- ja Liikuntaseura

JV

12.37:30-12.40

Iris 08

Rantaperkiön Isku

JV

12.40-12.42:30

Feria

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

12.42:30-12.45

Kolibrit

Vammalan Naisvoimistelijat

JV

12.45-12.47:30

Aava

Huittisten Voimistelu ja Liikunta

TANSSI

12.47:30-12.50

Cerium

Liikuntaseura Pori

JV

12.50-12.52:30

Ziona

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

12.52:30-12.55

Efise 09

TVS Illusion

JV

12.55-12.57:30

Fauna

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

12.57:30-13.00

Korennot S

Vammalan Naisvoimistelijat

JV

13.00-13.02:30

Kuutar

Ylöjärven Isku

JV

13.02:30-13.05

Farnia

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

13.05-13.07:30

Iris 07

Rantaperkiön Isku

JV

13.07:30-13.10

Brianna

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

13.10-13.12:30

Saaga Sumu

Huittisten Voimistelu ja Liikunta

JV

13.12:30-13.15

Zara

Jyväskylän Naisvoimistelijat

JV

13.15-13.17:30

Isabella

Tampereen Kisatoverit

JV

13.18-13.28

Rytmiset

Rantaperkiön Isku

RV

13.28-13.38

Rytmiset

Jyväskylän Voimistelijat-79

RV