Joukkueet

Kevät 2019

Sarja

Joukkue

Valmentajat

stara

(7-8v.)

Kipinäkeijut

      12

Hanni Juurikorpi ja Karoliina Nieminen

Apuvalmentat: Emma Niskanen, Sanni Vikman, Helena Kiianmies, Noura Harb, Noora Kanto, Vilma Kivi ja Ilona Manninen

stara      (7-8v.)

Kipinäkeijut

11

Hanni Juurikorpi ja Karoliina Nieminen

Apuvalmentajat: Emma Niskanen, Sanni Vikman, Helena Kiianmies, Noura Harb, Noora Kanto, Vilma Kivi ja Ilona Manninen

8-10v.

Isku AGG Iria

Joanna Mäkelä, Hannareetta Aalto, Jenni Ojala, Elli Savolainen, Anna Kaipainen ja Aino Raiskinmäki

Apuvalmentajat:Thelma Beversdorf, Heidi Chen, Aino Kaipainen, Elsa Kivi, Jenna Oksanen

8-10v.

Iria09

Johanna Ojajärvi, Mari Kaipiainen,Erika Höijer, Elli Savolainen, Jenni Ojala ja Joanna Mäkelä

Apuvalmentajat: Kiia Kuoksa, Thelma Beversdorf, Heidi Chen, Aino Kaipainen, Elsa Kivi, Jenna Oksanen 

stara/

8-10 v.

Iria10

Joanna Mäkelä,  Saara Lahtinen Ella Majava,Aino Raiskinmäki ja Jenni Ojala

10-12v.

Iris kids

Juulianna Pohjoismäki, Sara Hildèn, Jasmin Mäkinen ja Karoliina Nieminen

Apuvalmentajat: Ada Korkalainen 

10-12v. 

Isku AGG Iris

Jutta Hildén, Juulianna Pohjoismäki, Anniina Nieminen ja Karoliina Nieminen

10-12v.

Iris08

Juulianna Pohjoismäki, Jasmin Mäkinen, Anniina Nieminen, Sara Hildèn ja Karoliina Nieminen

Apuvalmentajat: Meri Kauppila

10-12v.

Iris07

Juulianna Pohjoismäki, Iida Koskinen,  Aino Korpela

Apuvalmentajat: Meri Kauppila

12-14v. 

SM

Isku AGG Isla

Mirva Sampakoski, Jutta Hildèn, Essi Keckman, Anniina Rautava ja Linda Suontausta

Apuvalmentajat: Beata Helenius ja Aada Koppelojärvi

12-14v.

kilpa

Isku kilpa Isla

Hannareetta Aalto

Apuvalmentajat: Ella Majava ja Helena Kiianmies

14-16v.

SM

Isku AGG Idra

Laura Launis, Jutta Hildén ja Juulianna Pohjoismäki

14-16v.

kilpa

Isku kilpa jr

Joanna Mäkelä, Maiju Kivi, Aino Raiskinmäki, Jaana Hirvelä ja Hanni Juurikorpi

14-16v.

 harraste

Isku kilpa Idra

Eeva Savolainen, Iida Koskinen, Roosa Manninen ja Essi Keckman

16-20v. 

kilpa

Isku kilpa
Nikhi

Jasmin Mäkinen ja Laura Launis

16-20v.

kilpa

Nikhi Sr

Joukkue itse

yli 16v. 

harraste

Isku Señoritas

Hanni Juurikorpi

yli 16v.

harraste

Team KLM

Eveliina Lautala ja Jutta Hildén

yli 25v.

harraste

Iskuttaret jr

Jasmin Mäkinen

Tanssi aikuisetGrande Mamas

Jenni Kahiluoto

 IKÄKAUSIVALMENTAJAT:

vuosina 2007–2008 syntyneiden ikäkausivalmentajana toimii Juulianna Pohjoismäki

vuosina 2009-2010 syntyneiden ikäkausivalmentajana toimii Joanna Mäkelä

vuosina 2011-2012 syntyneiden ikäkausivalmentajana toimii Hanni Juurikorpi

Aloita voimistelu Rantaperkiön Iskussa!

Rantaperkiön Isku on joukkuemäärältään Tampereen suurimpia joukkuevoimisteluseuroja. Joukkueisiin otetaan uusia tyttöjä mukaan avointen harjoitusten kautta. Lisätietoja joukkuevoimistelun koordinaattorilta joukkuevoimistelu@rantaperkionisku.com tai 045-207 5377 / Johanna Ojajärvi